
Category
Recommended products
Autotransformer Instruments Single Phase Lfzd
Overview Partial Product Parameter We support various customized transformers COMEWILL has three subsidiaries (Juyi, Par
- Overview
- Partial Product Parameter
Basic Info.
| Model NO. | LMZJ-0.66 |
| Phase | Single |
| Operation Condition | Indoor |
| Usage | Protection |
| Winding Form | Single Layer & Tightly Wound Type |
| Insulating Medium | Epoxy Resin |
| Installation | Busbar Type |
| Magnetic Circuit Structure | Single Stage Type |
| Voltage Transformation Principle | Electromagnetic Type |
| Certification | ISO9001 |
| OEM | Accept |
| Warranty | 12 Months |
| Frequency | 50Hz or 60Hz |
| Power Factor | Cos=0.8 (Lagging) |
| Rated Secondary Current | 5A or 1A |
| Altitude | ≤1000m |
| Shape | Round |
| Rated Voltage | 0.66kv |
| Transport Package | Wooden Case |
| Specification | CE, RoHS |
| Trademark | Comewill |
| Origin | China |
Product Description
Partial Product Parameter
We support various customized transformers
| Type | Rated Current Ratio | Busbar | Accuracy class and rated output(VA) | Number of turns through the core | Rated insulation level | ||
| Cross - sectional area | Number of pieces | 0.5 | 1 | ||||
| LMZ1-0.66 | 15/5 | 10X10 | / | 5 | 7.5 | 10 | 0.66/3 |
| 20/5 | / | / | 10 | ||||
| 30/5 | / | / | 5 | ||||
| 40/5 | / | / | 5 | ||||
| 50/5 | / | / | / | ||||
| 75/5 | / | / | 3 | ||||
| 100/5 | / | / | 2 | ||||
| 150/5 | 30X10 | 1 | 2 | ||||
| 200/5 | 30X10 | 1 | 1 | ||||
| 300/5 | 30X10 | 1 | 1 | ||||
| 400/5 | 30X10 | 1 | 1 | ||||
| 500/5 | 30X10 | 1 | 1 | ||||
| 600/5 | 30X10 | 1 | 1 | ||||
| LMZJ-0.66 | 750/5 | 100X10 | 1 - 2 | 10 | 15 | 1 | |
COMEWILL has three subsidiaries (Juyi, Parber, Lexin), and has built a full - chain system covering R&D, production, sales and service.
Our products cover a wide range of electrical components like cable plug - in connectors,current and voltage transformers,temperature and humidity controllers,electromagnetic locks and heaters.We're committed to offering customers high quality products and services.And keep advancing to better satisfy their needs.
IF YOU NEED FURTHER INFORMATION ABOUT THE TRANSFORMER,PLEASE CONTACT US! WE PRODUCE VARIOUS TYPES OF CT/VT. OEM ODM

